Produkty
Drevené lišty
Drevené parkety
Drevené podlahy
5 dôvodov pre kúpu podlahy Kährs
Športová podlaha
Kährs Active Floor
Drevená
podlaha Solidfloor
Drevená podlaha
- dlážkovica
Vinylové podlahy
Prírodné ekologické podlahy Wineo
Drevo z celého sveta parkety, terasy, pracovné dosky
Terasové dosky
Drevené a vinylové terasy Hortus
Marmoleová podlaha
Plávajúce podlahy
Systémy pre
kladenie podláh
Čistiace prípravky
Cenník produktov
 
Služby
Ponuka služieb
Schody
 
M&P PARKET
Kontakt
Odkazová schránka
Referencie
Referencie terás
 
e-mail
mailová schránka

Počet návštev:
234500
Drevene podlahy Kährs 
Časovo obmedzená akcia na montáž
značkovej podlahy Kährs so zľavou
50 - 100%viac info ...
 

5 dôvodov pre kúpu podlahy KÄHRS

Existuje celá rada dobrých dôvodov, prečo si zvoliť podlahu od firmy Kährs. Prirodzená krása a technicky perfektné prevedenie sú dva z nich. Ďalej uvádzame ďalších päť dôvodov.
Našou predstavou je, aby sme boli uznaní ako vedúci značkový a obchodný partner v oblasti viacvrstvových drevených podláh. Aby sme dosiahli toto postavenie, držíme sa našej stratégie, ktorá spočíva v ponúkaní vysoko kvalitných drevených podláh pre použitie ako v bytových, tak aj vo verejných priestoroch. Taktiež si hodláme udržať popredné postavenie, pokiaľ ide o inováciu a procesy vhodné z hľadiska životného prostredia.
 
Vedúce postavenie však nie je celkom postačujúce. Rovnako dôležité je, aby sme boli schopní našim zákazníkom vysvetliť, v čom sa odlišujeme od ostatných firiem. Našu predstavu budeme schopní realizovať iba v tom prípade, že si zákazníci jasne uvedomia prednosti nami ponúkaných podláh.

- DLHODOBÁ HISTÓRIA
Viac informácií je uvedených v bode 1

- ĽAHKÁ MONTÁŽ
- RÝCHLA MONTÁŽ
- JEDNODUCHÁ MONTÁŽ

Viac informácií je uvedených v bode 2
 
- MONTÁŽ BEZ POUŽITIA LEPIDLA
- MOŽNOSŤ ZAŤAŽENIA PODLAHY
  IHNEĎ PO INŠTALÁCII
- PODLAHA VHODNÁ PRE VEĽKÉ
  PRIESTORY
- PEVNÝ SPOJ

Viac informácií je uvedených v bode 3

- PODLAHA ODOLNÁ VOČI
  POŠKRIABANIU
- MOŽNOSŤ PRELAKOVANIA

Viac informácií je uvedených v bode 4

- PODLAHA STABILNÁ Z HĽADISKA
  KLIMATICKÝCH PODMIENOK
- NEPATRNÝ POHYB
- NEPATRNÉ PREHNUTIE

Viac informácií je uvedených v bode 5

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 

 č.1

  Dlhodobá história zaisťuje skvelú budúcnosť.

Foto Kährs 1
Firma Kährs je jedným z najstarších výrobcov drevených podláh na svete. Rovnako je jednou z najviac inovačných firiem. Táto kombinácia spájajúca tradíciu s vyspelou technikou je v oblasti výroby drevených podláh úplne jedinečná. Naša firma v skutočnosti pracuje s drevom ako jediným materiálom už 150 rokov. Z našich úspechov i chýb sme sa patrične poučili. Výsledkom je neoceniteľné množstvo schopností, kvalifikácií a znalostí vo firme - a rovnako pevný základ pre ďalšie pokračovanie vo vedení vývoja znalostí a know-how v oblasti drevených podláh.
Foto Kährs 2
Sme si vedomí skutočnosti, že naše súčasné postavenie na trhu v Európe sme dosiahli vďaka nášmu inovačnému prístupu - a pevne veríme, že tento prístup bude kľúčom aj k budúcim úspechom. Výskum a vývoj je totiž veľmi dôležitou súčasťou našej činnosti. Ďalej uvádzame niektoré staršie- a súčasne i novodobejšie- príklady našich inovačných schopností:
1941 - Na svete prvá montovaná parketová podlaha sa zrodila v dobe, keď Gustavovi Kährovi, vnukovi zakladateľa firmy, bol udelený patent na viacvrstvovú parketovú dosku.
60. roky - Kährs je prvá firma, ktorá ponúkla podlahové dosky s povrchovou úpravou nanesenou priamo vo výrobnom závode; revolučná inovácia, ktorá sa veľmi rýchlo stala štandardom v priemysle.
90. leta - Firma Kährs ako prvý výrobca podláh získala požadovanú certifikáciu z hľadiska kvality a životného prostredia.
2000 - Firma Kährs uviedla na svete prvú a jedinú parketovú podlahu s nelepeným spojom ,,Woodloc" pre rýchlejšie pokladanie a perfektný výsledok.
2004/5 - Firma Kährs uviedla aktívnu podlahu a podlahu o hrúbke 20 milimetrov. Aktívna podlaha sa vyznačuje jedinečnou plávajúcou montážou a bola vyvinutá pre športové arény, zatiaľ čo podlaha o hrúbke 20 milimetrov je jedinečným výrobkom, ktorú možno pokladať priamo na drevené lišty a nevyžaduje podkladovú vrstvu podlahy.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 

 č.2

  Perfektné zapadanie do seba znamená menej práce
  a lepšiu funkčnosť.


 
Ľahká montáž
Pri pokladaní podlahy so spojom "Woodloc" zatlačte podlahovú dosku pod uhlom do predchádzajúcej dosky. K montáži nie je potrebné žiadne lepidlo ani vyvíjať veľký tlak. Rady dosiek sa sami automatický vyrovnajú.
 
Vďaka montáže podlahy bez použitia lepidla môžete dosky neskôr zase podvihnúť a podlahu položiť na inom mieste.

 
Perfektné zapadanie do seba znamená menej práce a lepšiu funkčnosť. Pokladanie podlahy od firmy Kährs znamená menej práce a lepšiu funkčnosť. Objasnenie tejto skutočnosti z väčšej časti spočíva v dômyselnom spoji ,,Woodloc" pre pokladanie podláh bez použitia lepidla. Podlahové dosky do seba vzájomne mechanicky zapadajú, pričom spoje sú prakticky neviditeľné. To znamená menšie riziko poškodenia dosky. Okrem toho, že tento systém poskytuje perfektné výsledky, taktiež urýchľuje a uľahčuje pokladanie podláh. Iným príkladom je sieť textilných obchodov, ktorá vymenila podlahy vo všetkých svojich obchodoch behom jedinej noci, bez toho aby musela zavrieť v dôsledku renovácie. Perfektné zapadanie do seba je rovnako dôležité z hľadiska životnosti podlahy. A v neposlednom rade - perfektné zapadanie do sebe znamená menej nečistôt a špiny v škárach medzi doskami.

OPOTREBOVANIE
Väčšina podláh je vystavená každodennému opotrebovaniu. Opotrebovanie môže byť značne veľké, predovšetkým vo verejných priestoroch, ale i v rodinných domácnostiach s malými deťmi.
Spoj ,,Woodloc" výrazne predlžuje životnosť podlahy, keďže zaisťuje rovný povrch. Vďaka montáži podlahy bez použitia lepidla je možné dosky neskôr zase podvihnúť a podlahu položiť na inom mieste.
 
RÝCHLA MONTÁŽ
Ako jeden príklad rýchlej montáže, ktorú táto konštrukcia umožňuje, môžeme uviesť firmu Volkswagen, ktorej sa za jednu noc podarilo položiť celkom novú podlahu od firmy Kährs na plochu 2000 metrov štvorcových v prevádzacej miestnosti v Nemecku pred uvedením nového modelu Volkswagen Golf.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 

 č.3

  Spoj je silným argumentom. Veľmi silným.


Pri našom neustálom hľadaní riešení, ako drevenú podlahu zdokonaliť, sme mali úspech so spojom ,,Woodloc". Keď firma Kährs uviedla spoj ,,Woodloc", stali sme sa prvým výrobcom podláh na trhu, ktorý využíva túto revolučnú metódu spojovania podlahových dosiek. Táto metóda spojovania ,,Woodloc" neznamená iba ľahšie pokladanie podlahy, ale podlaha je takisto menej náchylná k nehodám. Drevo je prírodný materiál, a teda naňho majú vplyv zmeny vlhkosti v priebehu roka. Dôsledkom tohto vplyvu je pôsobenie veľkého napätia na spoje. Ukázalo sa, že spoj ,,Woodloc" je lepší ako tradičné spoje, pokiaľ ide o odolnosť voči uvedenému typu napätia. Jedným z dôvodov je skutočnosť, že celá konštrukcia spoja je zhotovená z dreva a úplne integrovaná v podlahovej doske - a to bez pridania akéhokoľvek cudzieho materiálu.

DLHÁ HRANA

DLHÁ HRANA
 
Krátke aj dlhé hrany podlahovej dosky sú skosené pod
uhlom tak, aby boli spoje pevnejšie.

 

KRÁTKA HRANA

KRÁTKA HRANA
 
 

SAMOSPOJNÁ KONŠTRUKCIA

"Woodloc" je mechanický nelepený spoj pre vzájomné spojovanie
podlahových dosiek, pričom spoje sú takmer neviditeľné.
SAMOSPOJNÁ KONŠTRUKCIA
 
 

PEVNOSŤ V ŤAHU JE DOLEŽITÁ

nacrt_4.gif, 4 kB
Drevo je prírodný materiál, a teda naňho majú vplyv zmeny vlhkosti. Vlhkosť sa môže do značnej miery meniť behom jednotlivých sezón v priebehu roka. Ak je vzduch príliš vlhký, tak sa drevo - a tým aj celá podlaha - rozpína. Pri znížení vlhkosti sa podlaha naopak zmŕšťuje. Podlaha položená na podlahové vykurovanie je taktiež podstatne náchylnejšia k zmenám vlhkosti ako nevytápaná podlaha, aj keď je rozpínanie/zmršťovanie podlahy minimálne, počítajúce sa na milimetre, napriek tomu je sila, ktorá vzniká v priebehu procesu medzi knižnicou a klavírom a presahuje 1400 kg/m, príliš veľká.
 
Ak sa nachádzajú v miestnosti ťažké kusy nábytku, ako napr. knižnice alebo klavír, tak je napätie na spojoch obrovské. Spoj „Woodloc" je však natoľko pevný, že je schopný znášať tento typ napätia. Kľúč spočíva v nelepenej, samonosnej konštrukcii. Ďalším dôvodom je skutočnosť, že spoj je vyrobený z takého istého materiálu ako podlahové dosky, tj. z dreva, s lamelami s brezovými koncami.

Podlaha so spojom „Woodloc" sa teda vyznačuje minimálnym počtom škár aj po celej rade klimatických cyklov - a dokonca aj v tom prípade, že je položená na podlahové vykurovanie.

 
 

„WOODLOC" JE PEVNEJŠÍ

V súčasnosti existuje celá rada nelepených spojov. V nedávnej dobe bola prevedená skúška pevnosti v ťahu u mnohých spojov od rôznych výrobcov. Skúška sa vykonáva na dvoch podlahových doskách, ktoré sú vzájomne spojené prostredníctvom nelepeného spoja, pomocou zariadenia, ktoré dosky od seba odtrhne. Zariadenie pritom meria silu potrebnú k vzájomnému oddialeniu dosiek. Výsledky skúšky sú uvedené nižšie. Na obrázku sú taktiež znázornené materiály, ktoré boli použité u jednotlivých spojoch.
WOODLOC JE PEVNEJŠÍ
 

POROVNANIE

Na obrázku vľavo sú znázornené rôzne typy konštrukcií. V zásade existujú dva typy nelepených spojov. „Woodloc" patrí do prvej kategórie, čo znamená, že podlaha sa montuje pomocou zapadania dosiek do seba pomocou spoja. U druhého typu sa dosky v podstate do seba iba zatlačia.

LEPIDLO?

Rozhodli sme sa výsledky neporovnávať s podlahou na pero a drážku, pretože výsledky by mohli byť trochu zavádzajúce. Lepidlo starne, čo znamená, že pevnosť v spoji sa znižuje.

Pevnosť spoja na 1 meter

graf 1
 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 

 č.4

  Povrch je záležitosťou generácií. Ďalšia generácia.


Povrch podlahy je tá časť, na ktorú na prvý pohľad padne naše oko - a je teda veľmi dôležitý pre celkový vzhľad podlahy. Povrch by mal byť dostatočne pevný a odolný, aby vydržal každodenné opotrebovanie - ale na druhej strane by mal byť taktiež dostatočne tenký, aby nestratil svoj drevený vzhľad. Jedným spôsobom, ako minimalizovať poškriabanie podlahy, je nanesenie mnoho vrstiev laku, výsledkom je však umelý vzhľad podlahy, pretože všetky štruktúry a roky v dreve sú vyplnené.
 
Vzhľad i životnosť podlahy sú pre firmu Kährs takisto dôležité. Z tohto dôvodu sme vyvinuli mimoriadne pevný a odolný lak. Týmto spôsobom sme schopný dosiahnuť dostatočne pevný a odolný povrch i pri malom množstve laku.

 

NAJPRV NALAKOVAŤ JE DOLEŽÍTE

Firma Kährs začína vždy s lakovaním podlahových dosiek, a až potom prechádza na rezanie- na rozdiel od mnohých našich konkurentov, ktorí tieto operácie vykonávajú v opačnom poradí. Výhoda tejto metódy, ktorú používa firma Kährs, spočíva v tom, že sa získa rovná hrana. Výsledkom je rovný povrch a menšie riziko, že sa škáry medzi doskami zanesú špinou a nečistotami.
 
Prierez doskou
Najskôr lak a potom rezanie
Prierez doskou
Naskôr rezanie, potom lak
Prierez doskou
Riziko zanesenia nečistotami
Prierez doskou
Utesnený povrch

 

ODOLNOSŤ A ČISTOTA

Jedinečný lak od firmy Kährs takmer celkom vylučuje výskyt jemného poškriabania, ku ktorému môže dochádzať napríklad pri presúvaní nábytku s opotrebovanými ochrannými podložkami po podlahe. Ďalšou prednosťou tohto laku je skutočnosť, že jeho DV systém sa vyznačuje najnižšou emisiou nestálych organických zlúčenín (VOC) v porovnaní so systémami lakov, ktoré sú dostupné na trhu.
 

ZÁRUKA

Sme si dobre vedomí toho, že vyrábame podlahy špičkovej kvality s povrchovou úpravou a vrchnou vrstvou nanesenou priamo vo výrobnom závode, ktorú je možné niekoľkokrát prebrusovať. Toto prevedenie v kombinácii s plánom riadnej kompletnej starostlivosti a údržby nám umožňuje poskytovať záruku na opotrebovanie po dobu 30 rokov u podláh o hrúbke 15 mm a 12 let u podláh o hrúbke 7 mm.
Kährs
Podlaha KÄHRS
 

SKÚŠKA

Nezávislý švajčiarsky ústav v nedávnej dobe uskutočnil skúšku životnosti podláh, pri ktorej bol testovaný povrch podláh vyrobených firmou Kährs a celou radou konkurenčných firiem. Skúška sa uskutočnuje pomocou kotúča s pieskovým brúsnym papierom, ktorý sa v určitom počte cyklov nechá prechádzať po vzorke každej podlahy. Potom sa meria dosiahnutý výsledok. Ak je účinok nepatrný, znamená to, že povrch sa vyznačuje dobrou odolnosťou voči poškriabaniu- a naopak. Vyššie uvedené grafy znázorňujú výsledky skúšky.
Miera opotrebavania podlahy
                                       
 0-5   5-10  10-15  15-20  20-25  25-30  30-35
 
3d_graf
Konkurent 1
3d_graf
Konkurent 2
3d_graf
Konkurent 3
3d_graf
Konkurent 4
3d_graf
Konkurent 5
3d_graf
Konkurent 6
3d_graf
Konkurent 7
3d_graf
Konkurent 8
3d_graf
Konkurent 9
3d_graf
Konkurent 10
3d_graf
Konkurent 11
 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 

 č.5

  Prírodné materiály sa snažia dosiahnuť rovnováhu.
  My tiež.

Kährs
 
Drevo je hygroskopické a snaží sa dosiahnuť rovnováhu vo vlhkosti vzhľadom k okoliu.
 
Drevo sa rozpína. Pohyb v priečnom smere vlákna je 30-40krát väčší než v pozdĺžnom smere. Vďaka tomu, že dosku lepíme dohromady, sme schopní tento pohyb obmedziť na 25% v porovnaní s pevnou doskou.
Drevo je živý materiál, a taktiež naňho majú vplyv zmeny podnebia. Behom jednotlivých sezón v priebehu roka dochádza k pohybu drevenej podlahy, čo znamená, že spoj je veľmi dôležitý. Ale i vlhkosť sama o sebe má takisto vplyv na podlahovú dosku. Aby bolo možné tento pohyb podlahy obmedziť na minimum, je potrebné zaistiť vhodnú rovnováhu medzi povrchom, nosnou vrstvou a podkladom.
 
Za účelom minimalizácie pohybu je podlahová doska zhotovená z niekoľkých vrstiev, pričom drevené vlákna v každej vrstve sú orientované iným smerom. Taktiež je veľmi dôležité, aby bol zaistený vhodný rozmer každej vrstvy.

 

KONŠTRUKCIA

drevina_2.gif, 25 kB
 
 
Konštrukcia vzájomného spojovania dosiek obmedzuje pohyby nášľapnej (vrchnej) vrstvy. Nášľapná vrstva je časťou podlahovej dosky, ktorá je najviac ovplyvňovaná zmenami vlhkosti a taktiež má najväčšiu tendenciu sa pohybovať - čo vedie k nežiadúcemu prehýbaniu do tvaru misky a k zmene šírky.
Drevo sa rozpína. Pohyb v priečnom smere vlákna je 30-40krát
väčší než v pozdĺžnom smere.
 
 
drevina_3.gif, 4 kB

SUCHÁ SEZÓNA

Behom suchšieho ročného obdobia dochádza k väčšiemu zmršťovaniu nášľapnej vrstvy v porovnaní s lamelami, čo môže viesť k vzniku dutých dosiek. Vhodná rovnováha medzi jednotlivými vrstvami zlepšuje prevedenie a obmedzuje pohyby.
drevina_4.gif, 4 kB

VLHKÁ SEZÓNA

Behom vlhšieho ročného obdobia dochádza k zdureniu celej konštrukcie podlahových dosiek. Snaha o zmenu rozmeru je u nášľapnej vrstvy 10-20krát väčšia v porovnaní s jadrom lamely, čo môže viesť k vzniku vypuklých dosiek a k zväčšeniu šírky podlahy.

 

 SKÚŠKY

Nižšie uvedené grafy znázorňujú skúšku, ktorá bola prevedená meraním pohybu rôznych podláh, vyrobených firmou Kährs a celou radou konkurenčných firiem, ktoré boli vystavené účinkom vlhkosti i vyschnutiu. Na vlhkosť/vyschnutie reaguje každý druh drevenej podlahy rôznym spôsobom.

 

Prehnutie v tvare misky

Graf
 
 
 

Prehnutie v tvare misky - Celková zmena

Graf

 

 
Odporúčame

 
Aktuálne akcie
   
 
© 2002 - 2015 Gabriel Pavlík