Produkty
Drevené lišty
Drevené parkety
Drevené podlahy
Vinylové podlahy
Prírodné ekologické podlahy Wineo
Drevo z celého sveta parkety, terasy, pracovné dosky
Terasové dosky
DLH IDECK
Masívne, exotické
a kompozitné terasy
Terasy Heveatech
Drevené a vinylové terasy Hortus
Marmoleová podlaha
Plávajúce podlahy
Systémy pre
kladenie podláh
Čistiace prípravky
Cenník produktov
 
Služby
Ponuka služieb
Schody
 
M&P PARKET
Kontakt
Odkazová schránka
Referencie
Referencie terás
 
e-mail
mailová schránka

Počet návštev:
234504
  Terasové dosky Heveatech 

Heveatech

Terasové dosky Heveatech

Terasové dosky z materiálu Heveatech sú dlho očakávanou alternatívou k exotickému drevu aj k WPC materiálu (drevo-plast). Heveatech je skutočné drevo s jeho štruktúrou, prirodzenou farbou a pocitom tepla.

Terasy Heveatech

Heveatech je drevený výrobok, ktorý je odolný voči drevokaznému hmyzu, má odolnosť najmenej 25 rokov a u dreva nevídanú rozmerovú stabilitu. Dosky do dĺžky 5 metrov sú rovné, nekrútia sa, minimálne napúchajú a nepraskajú. Tým sa zjednodušuje montáž, ktorú si teraz zručnejší domáci majster dokáže urobiť aj sám.


Ekológia
Terasové dosky Heveatech

Je známe, že exotické dreviny nemôžeme dlhodobo ťažiť, ich zásoby na zemi sa míňajú. Túžba po dreve ovplyvnila aj plantáže na drevo, na ktorých sa stromy stínajú v stále kratších intervaloch. Toto ovplyvňuje biodiverzitu a naše životné prostredie.

V porovnaní s tým, Heveatech je vyrábaný z plantážnych kaučukovníkov na konci ich 25-30 ročnej produkcie latexu. Recykluje sa tým kaučukové drevo a prispieva sa k ekológii.

Heveatech získal prestížny Singapúrsky Green Label, ktorý potvrdzuje ekologickú hodnotu tohto produktu (www.greenlabel.sg).


 

Prvotriedne spracovanie
Terasové dosky Heveatech

Terasy Heveatech

Heveatech je vyrábaný spoločnosťou s 30 ročnými skúsenosťami v produkcii preglejok. Vzniká vrstvením olúpaného kaučukového dreva, ktoré je následne vákuovo naimpregnované a za vysokej teploty a tlaku zlepené najkvalitnejšími lepidlami do jedného celistvého kusu dreva.

Výrobný proces tohto materiálu zabezpečuje rozmerovú stabilitu, životnosť, neabsorbovanie vody a odolnosť proti drevokaznému hmyzu. Heveatech prešiel intenzívnym testovaním v Európskych a Amerických skúšobniach a je dodávaný s 15 ročnou zárukou na kvalitu výrobku.


Stabilita
Terasové dosky Heveatech

Terasy Heveatech

Dosky Heveatech sú dostupné až do dĺžky 5 m. Dosky sú dokonale rovné, s rovnakou šírkou a profilom na celej dĺžke dreva. Dosky sú dĺžkovo nadpájané, čo vytvára vzor podobný interiérovým parketám. Zosychanie dreva je len na úrovni 1,5% a tvrdosť je porovnateľná s exotickými drevinami.


Montáž
Terasové dosky Heveatech

Terasy Heveatech

Heveatech je fabricky nafrézovaný po celej dĺžke hrany. Výrez je určený na použitie Softwood Clipu, ktorý je najvhodnejším riešením pre skryté kotvenie dosiek. Vďaka rokmi odskúšanej technológii sa montáž terasy zjednoduší a dokáže ju spraviť aj laik.

Dosky sú pripevnené cez klip a cez drážku dosky skrutkou pod 45° uhlom. Keďže sú dosky dokonale rovné, nie je potreba dosky vyrovnávať.


Farba dreva a nátery
Terasové dosky Heveatech

Terasy Heveatech

Drevo bez povrchovej úpravy vplyvom UV žiarenia mierne hnedne až dosiahne svetlo hnedú farbu, podobnú nášmu dubu. Táto farba zostáva zachovaná na väčšine terasy aj po rokoch. V prípade jemného zosivenia na niektorých miestach stačí použiť bežne dostupné oleje na oživenie prírodnej farby.

Kaučukové drevo, z ktorého je Heveatech vyrobený, je známe svojou schopnosťou veľmi dobre absorbovať nátery. Drevená terasa sa dá ľahko naolejovať alebo nafarbiť bežnými, na trhu dostupnými, farbami na drevo.


Štandartne ponúkané drevo Heveatech
Terasové dosky Heveatech

Terasy Heveatech

 

Štandartne ponúkané drevo Heveatech

Rozmer
20 x 145 x 3000 alebo 4000 mm
20 x 195 x 3000 alebo 4000 mm

 

Štandartne ponúkané drevo Heveatech

Rozmer
Hranol 42 x 60 x 4000 mm


 

Technické údaje a cenník
Terasové dosky Heveatech

Technické údaje v PDF

[ PDF 296kB ]

» zobraziť «

Cenník terasových dosiek Heveatech

[ PDF 303kB ]

» zobraziť «
 

 

 
Odporúčame

 
Aktuálne akcie
   
 
© 2002 - 2015 Gabriel Pavlík